SHY-147 Motor-Pervane Atölyesi

Atölyemizde, hava araçlarında kullanılan gaz türbinli motorların iç yapısını oluşturan ana parçalardan hava giriş kısımları, kompresörler, yanma odaları, türbinler ve egzoz nozullarının yapısal özelliklerini, yerleşim yerlerini, görevlerini ve bu ana parçaları oluşturan alt parçaların öğrencilerimiz tarafından imalatçı tarafından yayınlanan dokümanlara göre söküm, takım ve kontrol işlemlerini yapabilme kabiliyeti kazandırılmaktadır.

Ayrıca öğrencilerimize, pervanenin çalışmasını tekniğine uygun ve hatasız olarak inceleyebilme, pervane bağlantılarını bakım dokümanlarında belirtildiği şekilde yapabilme, hız kumanda ve pitch değiştirme yöntemlerini bakım dokümanlarında belirtildiği şekilde yapabilme ve pervanenin senkronizasyon ayarını bakım dokümanlarında belirtildiği şekilde yapabilme kabiliyetleri kazandırılmaktadır.

Kompozit-Korozyon Atölyesi Demirbaş Listesi

Sıra

Malzeme Adı

Miktar

1

Su Terazisi

1

2

Pistonlu Motor

2

3

Gaz Türbinli Motor Ünitesi

1

4

Engıne(J69t25a)

1

5

1 Adet Komparatör

1

6

2 Adet Eğe Takımı

1

7

Perçin Kesme Makası

1

8

J79-Ge-17 Jet Motoru

1

 
E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız