BAP Nedir?

Kapadokya Üniversitesi öğrenci ve akademisyenlerinin bilimsel ve mesleki gelişimlerini destekleme amacıyla yürütülen araştırma, geliştirme, uygulama ve eğitim projeleridir.

Kapadokya Üniversitesi BAP Komisyonu, Resmî Gazetede 26.11.2016 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren "Yükseköğretim Kurumları Bilimsel Araştırma Projeleri Hakkında Yönetmelik" ve 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ilgili Madde hükümlerine göre kurulmuştur.

Projeler ve programlar, üniversitenin uzman elemanı bulunan her bilim dalı ile ilgili olarak, Mütevelli Heyet ve Üniversite Senatosunun belirlediği üniversite ve ülke bilim politikasına uygun konulara öncelik verilerek değerlendirilir ve seçilir.

Araştırma projelerinin evrensel ve ulusal bilime, ülkenin teknolojik, ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına katkı sağlaması esastır.

E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız