SHY-147 Kompozit-Korozyon Atölyesi

Uçaklar üzerinde bulunan thrust reverser, radom, rudder, elevator ve spoiler gibi kompozit malzemelerden imal edilmiş olan uçak parçalarının bakım, onarım, tamir ve kontrol gibi kabiliyetlerin Hava Aracı Bakım Programları (Uçak Gövde ve Motor Bakımı, Uçak Elektrik-Elektronik Bölümleri ve Uçak Teknolojisi Programı) öğrencilerine kazandırılması sağlanmaktadır. Sahip olduğumuz kompozit ekipman ve malzemeleri ile detaylı kompozit tamirleri yapılabilmektedir.

Ayrıca atölyemizde, uçak üzerinde bulunan metaller üzerinde korozyon oluşumu nedeniyle oluşabilecek problemleri en aza indirmek ve teknik personel tarafından bilinçli bakım faaliyetlerinin yapılmasını sağlamak amacı ile uçak metal ve alaşımlarında korozyona sebep olan etkenler, korozyon çeşitleri, korozyon kontrolü, korozyon temizleme ve korozyonun tekrarından korunma konularında öğrencilerimize bilgi ve beceri kazandırılmaktadır. Tahribatsız muayene yöntemlerinden penetrant (sıvı girinim) ve Eddy Current (girdap akımları) kontrolü yapılmaktadır.

Kompozit-Korozyon Atölyesi Demirbaş Listesi

Sıra

Malzeme Adı

Miktar

1

Ölçü Kabı

10

2

ıskarpela 8mm

20

3

ıskarpela 12mm

20

4

ıskarpela 16mm

20

5

ıskarpela 18mm

20

6

ıskarpela 22mm

20

7

Çelik spatula

20

8

33 pc. Maket bıçak seti

50

9

UV LED IŞIK

2

10

Elvex FaceGuard™ Face Protection

50

11

BT-68 Penentrant

1

12

BT-69 Cleaner

1

13

BT-70 Developer

1

14

Uçak bataryası

1

15

Infuzyon Vakum Hortum

20

 
E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız