Matematik Atölyesi

Proje No KÜN.2018-DG-001
Projenin Adı Matematik Atölyesi
Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Rıfat Yıldız    
Destekleyen Kuruluşlar Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü
Proje Türü Sosyal Sorumluluk Projesi
Ait Olduğu Birim İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Süresi (Ay) 24
Başlangıç Tarihi 01.09.2018
Bitiş Tarihi 31.08.2020
Durumu Devam ediyor
Proje Özeti Kapadokya Üniversitesi ile Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile geçtiğimiz yıl kurulan Matematik Atölyesi bir sosyal sorumluluk projesi olarak İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından yürütülmektedir.
Projenin temel felsefesi, matematiği sorgulayarak mantığa dayalı olarak sevdirmek; oyun ve uygulama esaslı öğrenmeyi öğrenmek ve öğretmek olup, geleceğin yıldız matematikçilerinin yetişmesine katkıda bulunmak amaçlanmıştır.
Nevşehir merkez, Ürgüp ve Avanos ortaokullarında matematik dersinden 95 ve üzeri not almış öğrenciler matematik öğretmenleri marifetiyle seçilmekte ve bu seçilen öğrenciler Matematik Atölyesi’nin eğitim danışmanlarının hazırladıkları sorularla sınava tabi tutulduktan sonra, bunların en başarılılarından her sınıf için 25 öğrenci belirlenmektedir.
Seçilmiş ve özel seminer eğitimi almış matematik öğretmenleri tarafından yürütülen atölye eğitimleri, bir saati akıl oyunları olmak üzere, pazar günleri üç saat ve toplam 84 saat/28 hafta olarak planlanmıştır.
Ayrıca tatillerde öğrencilere, öykü eşliğinde okuma, analiz ederek anlama ve öğrencilerin yorumlama becerilerini geliştirmek amacıyla toplan 12 saat da Türkçe atölye eğitimi verilmektedir.
2018/2019 eğitim-öğretim yılında 6 ve 7. sınıf öğrencileriyle başlatılan atölye eğitimleri, 2019/2020 yılında 8. sınıf öğrencileri de projeye dâhil edilmektedir.
Atölye eğitimleri ücretsiz olup, 20 Ekim 2019 Pazar günü saat 11:00 de Mustafapaşa Yerleşkesinde Mehmet Şakir Paşa Medrese binasında FII, FIII, FIV ve UI dersliklerinde yürütülmektedir.
Atölye eğitimleri ücretsizdir.

 


Diğer Projeler TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız