Misyon - Vizyon

Misyonumuz

Proje Yönetim Ofisi; 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanununun 58. maddesine dayanılarak çıkarılan Yükseköğretim Kurumları Bilimsel Araştırma Projeleri Hakkındaki Yönetmelik uyarınca kurulmuştur. 2809 sayılı Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu, Vakıf Yükseköğretim Kurumları Yönetmeliği ile KÜN bünyesinde yürürlüğe konulan Bilimsel Araştırma Projeleri Uygulama Yönergesi ve Proje Yönetim Ofisi Yönergeleri ile çalışma usul ve esasları belirlenmiştir. Proje Yönetim Ofisi Kapadokya Üniversitesi’nin yapısında ayrılmaz bir parça olan Kalite Yönetim Sistemi ile oluşturulan dokümantasyon sistemi ile işlemektedir.

Ofisimiz;

“Ülkemize ve insanlığa fayda sağlayacak ve sonuçları uygulamaya dönük olan bilginin üretimi ve yayılmasına destek sağlamak,

Ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde gerçekleştirilen bilimsel araştırma projelerinde araştırmacılarımızın ihtiyaç duyduğu her türlü mal ve hizmetin ilgili mevzuat çerçevesinde alım süreçlerinin koordinasyonunu sağlamak,

Araştırmacıların başarılarını yükseltmek, akademik yaşamlarını kolaylaştırmak ve bu yolla üniversitenin toplumsal etkinliği ve saygınlığına katkıda bulunmak.”

İfadeleri ile vücut bularak, akademik ve idari personelimize bilimsel çalışmalarında destek sağlanması için çalışmaktadır.

 

Vizyonumuz

2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanununun 58. maddesine dayanılarak çıkarılan Yükseköğretim Kurumları Bilimsel Araştırma Projeleri Hakkındaki Yönetmelik uyarınca kurulan KÜN PYO sürekli gelişime açık yapısıyla gelecekte varmak istediği noktayı şu şekilde ifade etmiştir:

Mevcut yasal düzenlemeler ve kaynaklar dâhilinde, teknolojik imkanlarla donanmış yüksek hizmet kalitesi ile, çağdaş ve bilimsel tüm gelişmeleri çalışmalarına yansıtarak, süreçlerin hızlı ve etkin bir şekilde yürütüldüğü bir sistem yaklaşımı kullanan, yenilikçi düşünceye sahip çalışanlarımızın, mesleki bilgi ve donanımlarını en üst düzeye taşıyan bir birim olarak, araştırmacı başına düşen ulusal ve uluslararası yayın, patent ve atıf sayısıyla dünyanın önde gelen üniversiteleri arasında bulunmaktır.

Vizyonunda belirlediği hedeflere ulaşma yolunda PYO misyonundan gelen güç ve temel ilkelerinin ışığında emin adımlarla ilerlemektedir.

E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız