TÜBİTAK Lisans ve Yüksek Lisans Öğrencilerinin Sanayi Projelerini Destekliyor

TÜBİTAK, teknolojik dönüşümün sağlanması ve değer zincirinde istenilen seviyelere ulaşılması için alanlarında başarılı öğrencileri destekleyerek üniversite-sanayi iş birliğini geliştirmek ve üniversitelerde her zaman bulunmayan yeni teknolojilere öğrencilerin erişimini sağlamak amacıyla iki farklı program ile lisans ve yüksek lisans öğrencilerini sanayi projelerinde desteklemektedir. Öğrencilere lisans eğitiminden itibaren sağlanan desteklerle sanayi kuruluşunun akademik çalışmaların içinde olmasına, yeni fikirlerin patent ve ürüne dönüşmesine, sektöre yön veren faydalı ürün geliştirilmesine katkı sağlanacaktır.

  • 2209-B Sanayiye Yönelik Lisans Araştırma Projeleri Desteği Programı ile üniversitelerde öğrenim görmekte olan lisans öğrencileri; projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik edilmektedir. Sanayinin bir sorununu çözmeye yönelik proje hazırlayan öğrencilere 5.000 TL’ye kadar destek verilmektedir.
  • 2210-D Yurt İçi Sanayiye Yönelik Yüksek Lisans Burs Programı ile sanayinin ihtiyaç duyduğu alanlara yönelik bilgi üretmek ve insan kaynağı yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla Türkiye’de tezli yüksek lisans öğrenimi gören başarılı öğrenciler aylık 2.100 TL burs ile desteklenmektedir.

 

Çağrıya başvuru yapma konusunda Proje Yönetim Ofisi'nden destek almak için pyo@kapadokya.edu.tr adresine e-posta ile iletişime geçebilirsiniz.

2209-B Sanayiye Yönelik Lisans Araştırma Projeleri Desteği Programı: Başvuru Tarihleri - Çağrı Duyurusu

2210-D Yurt İçi Sanayiye Yönelik Yüksek Lisans Burs Programı: Başvuru Tarihleri - Çağrı Duyurusu 

 


Diğer Duyurular TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız