Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırmacıları için Küme 5 Enerji Alanı Çağrıları

Ufuk Avrupa Programı kapsamında sosyal ve beşeri bilimler (Social Sciences and Humanities-SSH) vurgusu bugün birçok bileşen ve küme altında yer almaktadır. SSH, sosyoloji ve ekonomi, psikoloji ve siyaset bilimi, tarih ve kültür bilimleri, hukuk ve etik gibi çok çeşitli disiplinleri kapsamakta olup bu minvalde, yeni bilgi üretmek, kanıta dayalı politika oluşturmayı desteklemek, temel yeterlilikleri geliştirmek ve hem toplumsal hem de teknolojik sorunlara çok disiplinli çözümler üretmek için Ufuk Avrupa kapsamında katkısına ihtiyaç duyulan yatay bir alan haline gelmiştir. 

Hâlihazırda, Küme 5 enerji alanı dahlinde özellikle yüksek TRL seviyesinde çalışmaların desteklenmesine ilişkin bir yönelim olduğundan başta toplumsal kabul ve politika oluşturma gibi konular önemli hale gelmiştir. 

Bu çerçevede, Küme 2023-2024 Çalışma Programında 21 Ocak 2025 tarihinde kapanacak olan Enerji Arzı ve Enerji Kullanımı konulu çağrılarda SSH vurgusu olan başlıklar bilgilerinize sunulmaktadır. 

Söz konusu çağrı başlıkları ile ilgileniyorsanız, ortak arama çalışmalarında kullanılmak üzere burada yer alan Niyet Beyanı Formunu doldurarak Haziran ayının ilk yarısına kadar ncpenergy@tubitak.gov.tr adresine mail olarak gönderebilirsiniz. 


Diğer Duyurular TümüE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız